רכב חשמלי של פיג'ו משלב עיצוב חדשני, ביצוע סביבתי יוצאי דופן וטכנולוגיה חדישה
בואו לגלות את החשמליות של פיג'ו.

היתרונות של נסיעה ברכב חשמלי - פלאג אין הייבריד

100% רכב חשמלי

אוטונומי

 - אוטונומי -

מה משפיע על הטווח של הרכב החשמלי שלכם?

“טווח הנסיעה” של רכב חשמלי הוא נתון שמשמעותו כמה קילומטרים אפשר לנסוע לפני שהסוללה תתרוקן לחלוטין. בזמן הרכישה, הקונים מעוניינים שנתון טווח הנסיעה עליו מצהיר היצרן יהיה קרוב ככל האפשר לטווח הנסיעה שהם יקבלו במציאות. פרוטוקול ה-WLTP אכן משקף בצורה ריאליסטית יותר את צריכת האנרגיה של רכב חשמלי וטווח הנסיעה שלו. ועדיין, טווח הנסיעה שיתקבל במציאות מושפע מגורמים שונים:

  • מהירות: נסיעה במהירות קבועה של 130 קמ”ש תקצר בחצי את טווח הנסיעה שיתקבל בהשוואה לטווח המתקבל לפי תקן WLTP.
  • טמפרטורה: הטמפרטורה החיצונית, ולא משנה אם יש צורך לחמם את תא הנוסעים או לקרר אותו, תשפיע על טווח הנסיעה של הרכב שלכם. כאשר הטמפרטורה בחוץ היא 0 מעלות, טווח הנסיעה של רכבכם יתקצר בכ-10%.
  • צורת הנהיגה: סגנון נהיגה זורם ומודע יעזור לכם להפיק את טווח הנסיעה האופטימלי.
  • סוללה: חימום וקירור הרכב יכולים להיות אחראים ל-10% עד 30% מצריכת האנרגיה, אולם אלמנטים חשמליים אחרים (כגון מגבים, פנסים ומערכת השמע) הם בעלי השפעה זניחה.
  • טופוגרפיה: כאשר אתם נוסעים בעליה, צריכת האנרגיה של רכבכם עולה, מה שמקצר את טווח הנסיעה. לעומת זאת, כאשר אתם נוסעים בירידה, אתם מחזירים לעצמכם חלק מהאנרגיה בזכות הבלימה הרגנרטיבית.

כדי להפיק את הטווח המקסימלי מהרכב שלכם, אתם יכולים להיעזר ב”מחוון הכח” שבלוח המחוונים כדי לפקח על צריכת האנרגיה שלכם בזמן אמת.

בנוסף, שימוש במצבי נסיעה – driving modes – מסוימים, כגון Eco-Drive או Brake – הם דרך נוספת להאריך את טווח הנסיעה של הרכב שלכם.

טעינה- רכב חשמלי

ECODRIVING TIPS

 - ECODRIVING TIPS -

נהיגה אקולוגית היא נהיגה חסכונית ויעילה המאפשרת למקסם את טווח הנסיעה של המכונית החשמלית.

אימוץ נהיגה חלקה

כדי למנוע צריכת אנרגיה גבוהה, שנו את צורת הנהיגה והימנעו מהאצה, פניות ובלימות חזקות. בכבישים מהירים, זכרו כי למהירויות גבוהות ישנה השפעה משמעותית על צריכת האנרגיה ועל טווח הנסיעה. האטו את המהירות במידת האפשר, בהתאם לנתוני המידע של המכונית.

שימוש במצב בלימה

במקום להשתמש כל הזמן בדוושת הבלם, השתמשו במערכת הבלימה (הרגנרציה?), המאפשרת ייצור אנרגיה מחודשת ולכן טוענת את הסוללה בזמן האטה.

שימוש במצב ECO

מכוניות חשמליות מאובזרות (מציעות) במצב ECO החוסך אנרגיה על ידי הפחתה סבירה של כוח המנוע. זהו מצב שעדיף להשתמש בו בנהיגה בעיר מפני שנהיגה עירונית דורשת פחות כוח מאשר כביש מהיר.

תחזוקה של הצמיגים

חשוב לתחזק את הצמיגים ללא קשר לסוג המנוע. מעבר להיבט הבטיחותי, מכוניות חשמליות מפחיתות את צריכת האנרגיה, אולם צמיגים לא מתאימים או לחץ אוויר לא תקין בצמיגים עשויים להגדיל את צריכת האנרגיה.

 

*נתוני צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה הינן מבדיקות מעבדה שהתקבלו מהיצרן.
נתונים אלו בפועל מושפעים מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב וממאפייני הנהיגה ולכן עלול להיווצר פער ביחס לנתוני המעבדה.

לראש הדף